Głównym celem działania Jadłodzielni jest zapobieganie marnowania jedzenia oraz edukacja. W Jadłodzielni każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem.
Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.
Dla kogo?
Z Jadłodzielni mogą skorzystać wszyscy, potencjalnymi odbiorcami projektu są dzieci, młodzież, seniorzy, osoby z niepełnosprawnością oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Dlaczego warto?
Jadłodzielnia to punkt pomagający i uczący dzielenia się żywnością. Wszyscy zainteresowani mogą przekazywać do punktu żywność, której nie są w stanie zagospodarować. Mogą też poczęstować się tym, co wcześniej przynieśli inni. Korzystanie z Jadłodzielni jest anonimowe i bezpłatne.
Do Jadłodzielni można przynosić produkty, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia i są fabrycznie zapakowane. W punkcie można zostawić również zapakowane pieczywo, warzywa i owoce.
O Jadłodzielnię dba Opiekun. Ważnym elementem funkcjonowania Jadłodzielni jest również działalność edukacyjna. Zaplanowano prowadzenie warsztatów i spotkań w duchu Zero Waste.
Z czego można skorzystać?
Osoby potrzebujące mogą skorzystać ze wszystkich artykułów spożywczych, wystawionych w danym dniu do częstowania się na półkach oraz w lodówce Jadłodzielni. Jadłodzielnia została ponownie otwarta 1 marca br., czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
Kontakt
Radosław Kamiński, e-mail: radoslawkaminski@um.warszawa.pl tel. (22) 277 41 74, 500 080 498
Lokalizacja
Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, ul. Twarda 1